تغییر ماهیت گردشگری جزیره کیش

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، محب خدايي با اشاره به اينكه شرايط پسا تحريم و نياز فعلي جامعه سبب تغيير سياست هاي سازمان در پهنه گردشگري شده است افزود: ماهيت گردشگري كيش با تغيير و تحول اساسي از توريسم تفريحي به گردشگري تجاري و ساير حوزه هاي تخصصي از جمله توريسم آموزشي و توريسم ورزشي تغيير خواهد كرد .

وي با تاكيد بر اينكه جزيره كيش از موقعيت بسيار مناسبي در ناحیه برخوردار است گفت : قوانين تسهيل كننده و معافيت هاي مالياتي كه براي فعاليت هاي اقتصادي و تجاري تجار و سرمايه گذاران خارجي در جزيره كيش وضع شده است در كنار يك برنامه ريزي هماهنگ و اصولي وتغيير نگرش ما نسبت به گویه گردشگري مي تواند در شرايط پسا تحريم كيش را به دروازه ورودي بازرگانان و تجار خارجي و مركزخدمات مهندسي كشور تبديل نمايد. و اين روند موجب گسترش پايدار و تسريع روند جذب سرمايه گذاري خواهد شد.

خدايي با بيان اينكه قرار دریافت در منطقه خليج فارس و همسايگي كيش با منطقه تور لحظه آخری کیش عسلويه يكي از پتانسيل هايي است كه بايد به آن توجه ويژه داشت افزود: جزيره كيش با رونق حضور سرمايه گذاران خارجي و فعالان دامنه نفت وگاز در اين منطقه فرصت ارزشمندي را براي مطرح شدن به عنوان مركز ارائه خدمات تخصصي مهندسي پيش رو دارد .

وي تصريح كرد : سرمايه گذاران خارجي فقط در آزادگاه ها مي توانند شركتهاي خویش را با ۱۰۰ درصد مالكيت تاسيس و فعاليت كنند و جزيره كيش با پروا به زير ساختهاي مناسب، امكانات بندري و فرودگاهي پيشرفته، موقعيت جغرافيايي ويژه و جاذبه هاي گردشگري يكي ازمطلوب ترين آزادگاه ها كشور براي فعاليت سرمايه گذاران خارجي است.

معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش با تاكيد براينكه گشوده شدن دروازه هاي جديد براي فعاليت در سطح بين المللي ما را از توجه ویژه به دامنه گردشگري تفريحي بي نياز مي سازد گفت: خوشبختانه در شرايط كنوني كشور مي توانيم در تمامي حوزه ها از آنگونه توريسم سلامت، تجاري و آموزشي فعال باشيم.

خدايي افزود: سالن هاي نمايشگاهي و مركز همايش هاي بين المللي كيش و حضور شعب مختلف دانشگاه هاي مطرح كشور در اين ناحیه فرصت مناسبي را براي برگزاري همايش ها و اجلاس هاي علمي تخصصي فراهم كرده است و با معرفي اصولي و گسترده اين امكانات به ساير كشورها كيش به مهمترين مركز برگزاري همايش هاي علمي بين المللي در منطقه تبديل مي شود.

معاون گردشگري سازمان همچنين به امكانات پسندیده و دلخواه جزيره كيش در دسته نرخ ویژه تور کیش اماكن ورزشي اشاره كرد و افزود: سازمان آزادگاه كيش در سنه هاي اخير به توسعه فضاهاي ورزشي مطابق با استانداردهاي جهاني توجه ويژه اي داشته است به نوع اي كه تنوع اين امكانات، فراهم بودن تفريحات و ورزش هاي دريايي و امكانات پسندیده اقامتي و پذيرايي در كنار آب و هواي پسندیده كيش درطول زمستان، سبب شده است كيش در جذب گردشگران ورزشي و ميزباني تيمهاي خارجي عملكرد بسيار مناسبي داشته باشد. ضمن اينكه با بهبود روابط بين المللي از اين بعد كشورهاي زيادي خواهان برگزاري اردوي تيم هاي ملي خود در جزيره كيش خواهند بود.

وي با تاكيد بر اينكه رشد جزيره كيش و رونق اقتصادي آن نيازمند همدلي و همكاري بيشتر بخش خصوصي است گفت: تقسیم خصوصي بايد با به کارگیری تورگردانان مجرب در دامنه هاي مختلف گردشگري و ارائه خدمات دلخواه و استاندارد کوشش كند الی كيش و امكانات و جاذبه هاي آن به نحو شايسته در سطح داخلي و بين المللي مطرح و معرفي شود.