فعالیت های دریایی کیش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش به نقل از ایرنا: ناصر امیر زاده راه اندازی این خط دریایی گردشگری را تحولی در توریسم دریایی مملکت عنوان کرد و با قسمت از مشارکت و دنبال فرمانداری عسلویه در این مقوله گفت: جلسه ای به ریاست فرماندار عسلویه، نمایندگان سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در مورد راه اندازی خط تفریحی دریایی عسلویه – آیین برگزار شد.

 

امیرزاده اظهار کرد: دراین نشانیدن مقرر شد تصمیم گیری در گویه همکاری ناحیه گزیده تر و دیگر شرکت های پتروشیمی فعال درعسلویه درقالب استجابت چارتر کردن بخشی از ظرفیت شناور تفریحی پرکار دراین خط دریایی برای ارایه تسهیلاتی به کارکنان آنها اعلام شود.

 

وی گفت: دراین صورت تاسیس خط گردشگری دریایی عسلویه – دین برای سرمایه رزرو تور کیش گذار و مالک شناور تفریحی از صرفه اقتصادی برخوردار خواهد شد.

 

معاون سرمایه گذاری و توریسم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریسم فرمانروایی بوشهر افزود: در این جلسه قرار شد ناحیه گزیده تر اقتصادی پارس جنوبی و کمپانی های پتروشیمی پرکار در عسلویه هر چه زودتر در این زمینه تصمیم گیری و اقدام کنند.

 

وی ذکر کرد: شناور تفریحی که پیمان است در مسیر عسلویه – آیین فعالیت کند ساخت کشور ژاپن با ضرفیت ۱۲۰ تن است که هم اکنون در بندر بوشهر پهلو گرفته است.

 

امیرزاده پیوستگی داد: قرار است سازمان آزادگاه آیین بارانداز مناسبی برای پهلوگیری شناورهای تفریحی که از عسلویه وارد مذهب می شود گزین کردن دهد و معاونت گردشگری مذهب نیز تخفیف اخص ای در تمام خدمات توریسم به مسافران ورودی دراین گذرگاه ارایه کند.

 

معاون سرمایه گذاری وگردشگری اداره همه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اظهارکرد: انتظار می رود در صورت کمک و همکاری منطقه ویژه پارس جنوبی، خط تفریحی عسلویه – مذهب نیم دوم امسال تاسیس شود.

 

وی یادآور شد: با پروا به هستی ۹۰۰ کیلومتر از بهترین و بکرترین بی گمان دریایی کشور در ایالت بوشهر و حیات وحش، پارک ملی نایبند، جزیره نخیلو و اسکله های متعدد، تاسیس این تور دریایی می تواند نقطه قوتی برای توریسم دریایی دراستان بوشهر باشد.

 

امیرزاده اظهارکرد: اسکی روی آب، ماهی گیری، غواصی، بازیهای آبی و دریایی،بهترین تور کیش  هتل و رستوران روی آب از جمله مهمترین ظرفیت های توریسم دریایی است که با راه اندازی این تور دریایی می طاقت زمینه سرمایه گذاری دراین بخشها را نیز فراهم و ایالت بوشهر را به قطب توریسم دریایی تبدیل کرد.

 

وی ذکر کرد: با وجود داشتن تقریبا  به یک پنجم سواحل مملکت دراستان بوشهر اما تا به حال از این ظرفیت و قابلیت بخوبی استفاده نشده است.

 

امیرزاده گفت: با ورود وزارت مملکت در مقوله ساماندهی سواحل چشمداشت داریم از گنجایش سواحل در فرمانروایی بوشهر به چهره مناسبی کاربرد شود.

 

وی ادامه داد: با کوشش والی بوشهر در زمینه ایجاد دهکده های گردشگری در سواحل این فرمانروایی زمینه رونق صنعت گردشگری دریایی در ایالت فراهم شود