کاربری های گردشگری کیش به مسکونی تبدیل نمی شوند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد آیین به نقل از ایرنا٫ علی اصغر مونسان روز سه شنبه در گفت وگو با گزارشگر ایرنا در مورد افزایش ساخت و ساز مراکز بازرگانی و مسکونی نسبت به هتل ها ، مراکز گردشگری و تفریحی در سنه های اخیر بازگو کرد : بر بنیاد طرح جامع جنبش می کنیم و به آن متعهد هستیم ، کوشش کردیم کاربری های گردشگری به مسکونی تبدیل نشود و در این مقوله دقت لازم را داشته ایم .

وی با بیان اینکه سیاست های سازمان در ساخت مراکز فرهنگی و تفریحی حمایتی است افزود : نرخ زمین در پهنه تفریحی ، گردشگری و صنعتی زیاد پایین است ولی در دامنه تجاری و مسکونی عدد ها قابل پروا است ، متناسب با آن عوارض صدور پروانه نیز این طور است ، به نظر می رسد رشد لازم در دامنه هتلینگ چهره گرفته است و عقب نیستیم .

مونسان گفت : در شرایط کنونی ۴۰ هتل در دست ساخت است اما بیش از اینکه قیمت تور کیش نوروز ۹۷ به شمار هتل ها توجه نماییم باید زمان بندی برای ساخت آن را در عقیده بگیریم ، تلاش کردیم آن تقسیم از طرح ها که متوقف هستند را ناچار به پیوستگی پیشه و آن دسته که با دشوار مقابل هستند را مدد نماییم .

وی اضافه کرد : بیش از ۵۲ درصد از واگذاری زمین در مذهب برای ساخت هتل ، مراکز تفریحی و ورزشی بوده است، ساخت هتل ها در این دوره به سرمایه گذاران راستین واگذار شده است و اغلب به چهره مجتمع های گردشگری ساخته خواهند شد .

مونسان در باره باز بعد گیری زمین های واگذار شده نیزگفت : نمی توان خیلی سختگیرانه عمل کرد تنها در جایی وارد فسخ معامله زمین های واگذار شده می شویم که احساس کنیم فرد نیت ساخت ندارد و به دنبال ارزش افزوده قیمت زمین است .

مونسان قبلا در باره واگذاری زمین در سازمان منطقه آزاد دین گفته بود : واگذاری ها مطابق با طرح جامع بوده و از بورس بازی و دلال بازی به شدت ممانعت می شود چرا که بر اساس طرح جامع زمین های مناطق گوناگون جزیره دین از آنگونه سواحل، کاربری های تعریف شده و مشخصی دارند و واگذاری این اراضی به سرمایه گذاران فقط در قالب همین کاربری ها شدنی است .

وی پافشاری کرد :در شرایط کنونی ۵۱ هتل در جزیره مذهب با درجات مختلف و با بیش از چهار هزار و یکصد اتاق و ۱۲ هزار بست به گردشگران خدمت رسانی می کند ، شماری از این هتل ها به مسافران Change visa ‘ تغییر روادید ‘ که از دبی و امارات به مذهب سفر می کنند وابستگی یافته است و پیمان است الی سرانجام تابستان امسال نیز یک هتل دریایی با ۱۰۲ اطاق باره بهره برداری پیمان گیرد .

* در گستره توریسم دربایستن به اقدامات ساختارمند داریم

وی در استجابت به سایر سوال ایرنا در باره روش تکاپو شورای عالی گردشگری در مذهب گفت : در گستره گردشگری بیچارگی به کارهای ساختارمند داریم ، بخاطر کارهای از پیش مانده در این گستره و به علت بازداری از بروز مشکلات پس از روی کار آمدن سراغ آنها رفتیم و کارهای عملیاتی در این مقوله سپریدن دادیم .

مونسان بازگو کرد : در سال ۹۴ و به عقیده مدیران ارشد منطقه ، از فضای وزین تنگنا آور لغایت کران زیادی رها شدیم ، امروز کمبود آب و برق ، سیستم فاضلاب ، امور ذیل ساختی سایر ما را ترسانیدن نمی کند ، طرح های بندرگاهی شکل گرفته ، گسترش فرودگاه نیز انجام شده و در حال پیوسته پیشه هستیم ، فضای عمومی شهر شکل گرفته و رضایتمندی نسبی برای مردم فراهم شده است .

وی اظهار داشت :امسال نیازمند گزاردن به امور نرم افزاری و ساختارمند کردن گستره های گوناگون هستیم و باید به دامنه گردشگری اغلب کم و بیش شویم ، فضای بعداز مذاکرات نیز می طلبد که به این سمت اغلب جنبش کنیم .

علی اصغر مونسان ،ارائه برنامه های موقتی را یگانه از معضلات در حوزه توریسم دانست رزرو تور کیش و گفت : برپایی زیرساخت های مطمئن و برنامه های بلند مدت لازمه توسعه توریسم آیین است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با پافشاری بر اینکه تصمیم گیری در گستره گردشگری نیازمند پشتوانه تحقیقی و نگاه بلند مدت است افزود : درگذشته و در بخش گردشگری تصمیم گیری ها بدون این پشتوانه سپریدن می شد که گزند های ناشی متعلق به هنوز در این پهنه به چشم می خورد .

مونسان به برگزاری جلسات مستمربا صاحب نظران این گستره و آفت شناسی اقدامات ماضی اشاره کرد و افزود : ایجاد دگرگونی درگردشگری جزیره کیش نیازمند گذشت موعد وتداوم فعالیت ها است .

عرضه بلیت به نرخ مصوب در نوروز ۹۴ ، برقراری خطوط پروازی با کشورهای همسایه، حضور در نمایشگاههای بین المللی برای گسترش گردشگری ، معرفی وشناساندن گنجایش های کیش به دیگر کشورها ، برگزاری جشنواره های گوناگون ، افزایش جاذبه های توریسم کیش با اجرای طرح های جدید ، برگزاری نمایشگاه ها و مسابقات ورزشی ملی وبین المللی از جمله برنامه های هدفمند در حوزه توریسم که مونسان بدان اشاره کرد .

شورای عالی توریسم سنه گذشته با هدف گسترش و ارتقا زیر ساخت های توریسم و ایجاد هماهنگی و سیاست های لازم حول محور گردشگری جزیره آیین و جلوگیری از افزایش هزینه به قصد جذب مسافران اغلب متناسب با این سیاست ها برپایی شد.

* افزایش گذرگاه های هوایی خارجی با بالا بردن کیفیت هواپیماها و پروازها در راستای ارتقا گردشگری

وی در باره ارتقا دامنه پروازی و تجهیز ناوگان هوایی مذهب گفت : سعی کردیم درطول سنه های بازپسین و با این نگاه که مسیرروشنی در پیش داریم بسترها و پایین ساخت ها را فراهم کنیم ،آماده سازی زیر ساخت های آب ، برق و فاضلاب ، توسعه هتلینگ از آن میان است .

رییس هیات مدیره سازمان آزادگاه مذهب اظهارداشت : وضیعت کنونی خوب است، دین در بین مناطق آزاد بهترین نقطه ای است که پایین ساخت های لازم در آن آماده شده است ، همچنین نسبت به داخل کشور و با توجه به قوانین حمایتی موجود ، عدم احتیاج به روادید سبب شده مذهب بهترین دروازه ورود خارجیان به کشور باشد .

مونسان به رشد دو برابری کار و جنبش های بندری در تقسیم های تخلیه و بارگیری اشاره کرد و گفت : طرح های عمرانی و رشد کمپانی ها نیز افزایش زیادی داشته است ، در بخش اقتصاد مقاومتی خوب عمل کرده ایم و با داشتن یک میلیون و ۶۰۰ هزار توریست در سنه ماضی و با یک بسته توریسم مناسب توانستیم از خروج چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان جلوگیری نماییم که عملکرد زیاد خوبی است.

رییس هیات مدیره سازمان آزادگاه کیش پافشاری کرد : تلاش ما افزایش مسیرهای هوایی بیگانه ، بالا بردن کیفیت هواپیماها و پروازها و وانگهی افزایش تعداد گردشگران با کیفیت به جزیره مذهب است ، با خرید چند فروند هواپیما ضمن کاهش سن ناوگان کمپانی هواپیمایی دین شاهد افزایش تعداد گردشگران و کیفیت سرویس دهی خواهیم بود.